Jak przechowywać drewno kominkowe w ogrodzie?

Jak przechowywać drewno kominkowe w ogrodzie?

Zadbany ogród składa się z wielu elementów, które dobrze ze sobą współgrają. Znacznie ma każdy detal, nawet ten, który pozornie wydaje się niemal niezauważalny. Jednym z aspektów, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest sposób przechowywania drewna. Mimo, że materiał ten sam w sobie ma ciekawy charakter, to jednak jego niezaplanowane składowanie może wpłynąć negatywnie na wygląda ogrodowej przestrzeni. Jak więc należy przechowywać drewno kominkowe? I gdzie szukać wysokiej jakości stojaków? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak przechowywać drewno kominkowe w ogrodzie?

Przechowując drewno kominkowe należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które sprawią, że zachowa ono swoje doskonałe właściwości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że poszczególne kawałki drewna powinny być ułożone luźno, tak aby mogło między nimi swobodnie przepływać powietrze. Konieczne jest także odizolowanie go od podłoża i ułożenie w suchym, nasłonecznionym miejscu.

Z drugiej jednak strony drewno kominkowe powinno zostać ułożone w sposób dla nas wygodny, umożliwiający szybki dostęp do potrzebnej ilości materiału. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie dwóch miejsc: pierwsze, gdzie będziemy składować większą ilość drewna, a także drugie, bardziej reprezentatywne, w którym zgromadzimy mniejszą ilość, konieczną np. na jedno wykorzystanie lub na jeden dzień użytkowania.

Gdzie szukać eleganckich stojaków na drewno?

Eleganckim i funkcjonalnym sposobem na przechowywanie drewna kominkowego jest wykorzystanie specjalnych stojaków. Elementy te powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości oraz według nowoczesnych standardów. Jedynie wtedy zachowają swój doskonały wygląd na długi czas.

Jeśli więc szukasz wysokiej jakości propozycji, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Jednym z produktów, które oferujemy jest stojak na drewno o wysokości 50 centymetrów, który jest niewielki, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w przypadku mniejszych przestrzeni. Produkt wykonany jest z metalu, a powłoka wierzchnia powstaje w wyniku malowania proszkowego. Wszystko to sprawia, że pełni on zarówno funkcję użytkową, jak i estetyczną. Podobna propozycja to stojak na drewno o wysokości 100 centymetrów, który pomieści większą ilość drewna, a przy tym zadba o jego estetyczne wyeksponowanie. Trzecia propozycja to stojak o wysokości 150 centymetrów, który sprawdzi się w dużych ogrodach, gdzie potrzebna jest większa ilość materiału opałowego. Dzięki swoim rozmiarom stanowi nowoczesny element małej architektury ogrodowej.

Na uwagę zasługuje także stojak w kolorze białym, który jest nowoczesny, przykuwa wzrok, a jednocześnie zachowuje swój doskonały wygląd na długi czas. Jego powierzchnia jest odporna na zabrudzenia, a dobrze dobrane rozmiary pozwalają na wyeksponowanie przygotowanego drewna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl