Donice jako element dekoracyjny w ogrodzie

Donice jako element dekoracyjny w ogrodzie

Większości z nas ogród kojarzy się z soczystą zielenią i kolorowymi kwiatami. Praktyczne zaaranżowanie przestrzeni nie należy jednak do łatwych zadań. Konieczny jest nie tylko właściwy dobór roślin, ale także stworzenie im odpowiednich warunków do rozwoju. Na rynku znaleźć można wiele donic, przystosowanych do różnych gatunków kwiatów, krzewów i ziół, które ze względu na swoje nieszablonowe kształty i bogatą kolorystykę poza praktycznym zastosowaniem pełnią także funkcje dekoracyjne. Donice ogrodowe tworzą przytulny i ciepły klimat oraz dopełniają całą aranżację ogrodu. Zwykle są odzwierciedleniem preferowanego przez właścicieli stylu i akcentem, który zwraca uwagę gości. Warto wiedzieć, które modele sprawdzają się na zewnątrz oraz w jakich miejscach w ogrodzie prezentują się najlepiej.

Gdzie w ogrodzie warto ustawić ozdobne donice?

Donice ogrodowe mogą być ustawiane niemalże w całym ogrodzie. Finalnie wszystko zależy jednak od preferencji i wygody właścicieli oraz gatunków zasadzonych roślin, które wymagają określonych warunków do wzrostu. Najczęściej donice ustawiane są na tarasie lub przed wejściem do domu. Dostępne w naszej ofercie donice ogrodowe o różnych wymiarach świetnie prezentują się zarówno poustawiane na schodach prowadzących do wejścia, jak i również bezpośrednio przed drzwiami. Ich prosty design oraz stonowana kolorystyka sprawia, że pasują do różnych typów elewacji i podłoża. Doskonale współgrają z kostką brukową, płytkami czy kamiennymi posadzkami.

Tego rodzaju ozdoby stanowią także doskonałą dekorację oddzielającą różne przestrzenie lub wydzielającą ścieżki prowadzące np. od bramy wjazdowej i furtki aż do wejścia domu. Donice mogą być także ozdobą zewnętrznych parapetów. Ponadto, ustawione obok zestawu mebli ogrodowych odpowiadają za stworzenie przytulnej przestrzeni do relaksu i sfery przeznaczonej do przyjmowania gości na zewnątrz. Jeśli zasadzone są w nich zioła, mogą być również elementami, które porządkują rabaty w przydomowym zielniku i jednocześnie ułatwiają identyfikację poszczególnych roślin.

Jakie donice warto wybierać do ogrodu?

Przy wyborze donic do ogrodu poza estetyką, warto kierować się również materiałem, z jakiego zostały one wykonane. Donice ogrodowe powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. W przypadku pozostawiania ich na zewnątrz w sezonie zimowym ważne jest to, by były mrozoodporne. Dobrze, gdy posiadają też specjalne mocowania, które uniemożliwiają ich przesuwanie np. w trakcie silnych podmuchów wiatru. Sprawdzonym rozwiązaniem jest zakup np. donic kamiennych, wykonywanych z materiałów na bazie żywic i kruszonego kamienia, które świetnie radzą sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz są bardzo stabilne. Ponadto, ich klasyczny wygląd pasuje do wielu aranżacji, zarówno tych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl